DSC_0040VELIKONOČNO VOŠČILO

Velika noč v letu 2016, ki ga je papež Frančišek razglasil za sveto leto usmiljenja, razgrinja pred nami brezmejno ljubezen in nežno bližino Boga, ki je v Jezusu iz Nazareta postala vidna v človeški podobi. Križani Odrešenik nas vabi, da tudi mi poveličamo z ljubeznijo vsako našo bolečino. Odprti in prazni grob utrjuje v nas vero, ki jo izpovedujemo kristjani kot sad njegovega trpljenja in vstajenja. Verujem v vstajenje mesa in večno življenje.
Kot župnik Sv. Antona sprejemam z veselim srcem usmiljenje dobrega Boga in ga želim vedno poklanjati vsakemu človeku.

Vsakemu župljanu, vsakemu krajanu, vsakemu, ki bo prebral te vrstice, želim, da bi za letošnjo veliko noč sprejel od Boga odpuščanje in usmiljenje in ga tudi delil okrog sebe.
Blagoslovljene velikonočne praznike!

Franc Prelc, župnik pri Sv. Antonu